یکشنبه, 17 مهر 776 ساعت 12:11

ثبت انواع شرکت های تجاری مطلب ویژه

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ثبت انواع شرکت های تجاری
­ در مطالب قبلی به معرفی انواع شرکت ­ نوع تقسیم می ۱ های تجاری پرداختیم که طبق قانون به ­ شوند :شرکت های سهامی، با مسئولیت محدود، تضامنی، نسبی، مختلط سهامی، مختلط غیرسهامی و تعاونی تولید و مصرف .اخیرا نوع دیگری از شرکت ­ هم اجازه تشکیل یافت که بطور ساده تلفیقی از شرکت سهامی و شرکت ” شرکت تعاونی سهامی عام “ تحت عنوان های تعاونی است .هر شرکت سهامی یا تعاونی با اصلاح اساسنامه ­ اش می تواند تبدیل به شرکت تعاونی سهامی عام شود .این شرکت مزایای زیادی نسبت به شرکت سهامی عام و تعاونی دارد که در نوشتار دیگری به آن خواهیم پرداخت.
ازبین انواع شرکت های تجاری، شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود از محبوبیت بیشتری برخوردارند و بیشتر آمار ثبت مربوط به این دو شرکت است.
شرکت های مختلط سهامی و غیرسهامی با اینکه امکان ثبت دارند ولی تاکنون کسی نسبت به ثبت این دو نوع شرکت اقدام نکرده است .بنابراین فعلا به بررسی این دو نوع شرکت نمی پردازیم.
­ شرکت تضامنی که از آن به شرکت شخص تعبیر می ­ شود، شخصیت شرکا در مقایسه با شرکت های دیگر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و تک تک شرکا در برابر قروض و تعهدات شرکت، مسئول هستند .برای آگاهی از نکات مهم شرکت تضامنی اینجا کلیک کنید.
­شرکت ­ های نسبی، شرکت ­ هایی هستند که مسئولیت شریک در آن به نسبت سرمایه ایست که می آورد .در اسم شرکت نسبی باید عبارت شرکت نسبی درج شود .نحوه ثبت شرکت نسبی مانند شرکت تضامنی است و تمام سرمایه پیش از ثبت باید پرداخت شود.


در مقاله ی قبلی بیان کردیم که شرکت چیست و چرا باید اساسا شرکت ثبت کنیم .در این مقاله می خواهیم شرایط ثبت شرکت را توضیح دهیم .برای ثبت شرکت رعایت یک سری نکات، ضروری است که در ادامه آنها را بیان خواهیم کرد.

خواندن 1362 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « قانونی فعالیت کنید شرایط ثبت شرکت »

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به ثبت پایتخت می باشد . 

طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه