دوشنبه, 17 -2669 ساعت 07:32

کارت بازرگانی چیست؟ مطلب ویژه

نوشته شده توسط ثبت پایتخت
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کارت بازرگانی :

صادرات و واردات کالا به کشور باید تحت کنترل و مطابق با قانون کشور باشد لذا نمی توان بدون رعابت مقررات خاص اقدام به وارد و خارج کردن کالا از کشور نمود. لذا در جمهوری اسلامی ایران و اکثر کشور ها  واردات و صادرات باید دارای مجوز باشند .کارت بازرگانی تنها مجوز قانونی واردات و صادرات است.
کارت بازرگانی
برگ سبز و مجوز اصلی خدمات بازرگانی خارجی می باشد که به متقاضیان چه افراد حقوقی و حقیقی که دارای شرایط قانونی می باشند تعلق خواهد گرفت. کارت بازرگانی به صورت حقیقی برای افراد ازاد و تجار متفرقه و بصورت حقوقی برای شرکت ها و موسسات حقوقی صادر می شود
 
اقتصادی و رشد و توسعه اقتصادی هر کشور بستگی به واردات و صادرات مورد نیاز و استراتژیک ، برای درامد های ارزی و کنترل تورم می باشد. واردات و صادرات محدود به کالاهای اماده و نهایی نمی شود و اهم لذا منابع و موارد اولیه مورد نیاز ، قطعات مصرفی ، مواد معدنی ، خدمات ، تکنولوژی و ... می باشد.
هر فرد حقیقی و حقوقی که دارای پرونده مالیاتی مناسب و درستی می باشند که بدهی های مالیاتی خود را تا زمان تقاضای کارت بطور کامل تسویه کرده اند  می تواند بر طبق شرایط قانونی برای دریافت کارت بازرگانی درخواست بدهد.
متقاضیانی که دارای کد اقتصادی و پرونده دارایی بوده و مالیات خویش را بطور دقیق پرداخت نموده اند می تواند برای دریافت کارت بازرگانی اقدام کنند.
بدین منظور متقاضی یا نماینده فرد حقوقی متقاضی باید در اتاق محل فعالیت خود و در شهرستان مربوطه عضو شده و اطلاعات و مشخصات تجاری و حقوقی و حقیقی خود را بطور کامل در اختیار اتاق بازرگانی بگذارد که باید حداقل مورد تایید دو نفر از اعضا اتاق بازرگانی بوده و باید متقاضی دارای 3 سال سابقه اجرایی در امر تجارت موبوطه باشد.

 

خواندن 4752 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 06 شهریور 1396 ساعت 09:05
محتوای بیشتر در این بخش: « ثبت پایتخت صادرات و واردات چیست؟ »

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به ثبت پایتخت می باشد . 

طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه